Kalkulácia podľa metrov štvorcových - vrátane pomocného materiálu - podhľadov, gombíkov, krycích a ukončovacích líšt (Bez podkladových drevených líšt) s 21% DPH
Ceny za kaziet a príslušenstva  m2

Články

Originálne stropné podľady

Stropné podhľady - od Jiří Straka - Stavoplast

výroba stropných podhľadov - predaj stropných podhľadov - montáž stropných podhľadov

Stropné podhľady z plastu sa montujú podobne ako sadrokartón - sadrokartónové podhľady - teda na jednoduchý rošt. V našom prípade na rošt z drevených lát. Plastové stropné podhľady - kazety, návod na montáž.

Stropné podhľady z plastu sa líšia od polystyrénových už na prvý pohľad. Nelepia sa, ale pribíjajú na jednoduchý drevený rošt klinčekmi. Rošt sa urobí z drevených lát 2 cm silných a 3,5 až 4 cm širokých. Laty priskrutkujeme na strop po 50 cm. Teraz záleží samozrejme z čoho máme pôvodný strop. Ak je z betónu alebo hurdisiek, tak musíme navŕtať hmoždinky - stačí 8 mm priemer a ak je napr z dosiek, omietnutý trstina apod potom stačí dlhšia skrutky a latu prichytíme rovno. Samozrejme laty vyrovnáme do roviny pomocou nejakých podložiek, odstrižkov sololitu, špalíkov atď Kontrolujeme všetko vodováhou. Medzi laty môžeme vložiť polystyrén na zateplenie. Ten sa opäť nelepí ale nareže sa presne medzi laty. 

Vlastnú pokládku podhľadov začíname pribitím krajových plastových lát. To sú také "Účka" do ktorých sa krajné podhľady jednoducho zasunú. Pribíjame špeciálnym kladivom - prípravkom, ktorý Vám vždy dodáme k materiálu. Keď máme takto pripravenú miestnosť, tak prvú radu plastových podhľadov kladieme tzv. do povrázku, aby sme zachovali presnosť. Na strane podhľadu, ktorá príde zasunúť do krajové laty odstrihneme tzv zámky - to sú také packy, za ktoré sa podhľady pribíjajú.

Keď máme podhľady po celom stropu pribité, zaskrutkujeme plastové gombíky vždy do rohu medzi podhľady. K tomuto účelu si dopredu predvŕtame otvory vrtáčikom o priemere 2 mm. Vlastné gombíky zaskrutkujeme iba napoly.

Teraz medzi gombíky vložíme špárovacie plastové lišty. Po obvode miestnosti samozrejme lišty skrátime podľa veľkosti rezaného krajného podhľadu. Na záver plastové gombíky dotiahneme, aby špárovacie lišty dobre sadli do škár podhľadov.

Údržba stropných podhľadov z plastu je veľmi jednoduchá, stačí akýkoľvek saponát rozmiešať vo vode a hubkou alebo mikroutierka zotrieť.

Prajeme Vám veľa rokov šťastne strávených pod našimi podhľadmi. 

Vlastnosti stropných podľadov a upozornenia

  • Plastové stropné podhľady majú rozmer  - 50x50x2 cm
  • Pozor - podhľady nie sú z polystyrénu, sú vyrobené z húževnatej fólie PVC o hr.1, 1 mm
  • Sme jediní výrobcovia týchto umývateľných podhľadov v Európe
  • Podhľady sú určené na vyrovnanie, zateplenie a dekoráciu stropu.
  • Bolo patentované už v roku 1960
  • Podhľady nekúpite v žiadnom supermarkete či v obchodnej sieti.
  • Od výrobcu - priamo k spotrebiteľovi.

Doporučujeme pozrieť si toto video.