Kosztorys wg powierzchni w m2 – włącznie z materiałem pomocniczym - kasetony, plastikowe wkręty, nośniki zewnętrzne, listwy maskujące (bez listew drewnianych) z 21% VAT
Ceny kasetonów i akcesoriów  m2

Oryginalne płyty sufitowe

Oryginalne kasetony sufitowe

Oyginalne sufity podwieszane

Sufity podwieszane – Jiří Straka – Stavoplast

Produkcja sufitów podwieszanych – sprzedaż sufitów podwieszanych – montaż sufitów podwieszanych

Kasetony sufitowe z tworzyw sztucznych opierają się na lekkiej konstrukcji, podobnie jak płyty gipsowe. Sufity  firmy Straka są podwieszone na prostym szkielecie wykonanym  z drewnianych listew. Sufity podwieszane z tworzyw sztucznych – kasetony, instrukcja montażu.

Kasetony sufitowe z tworzyw sztucznych już na pierwszy rzut oka odróżniają się od kasetonów styropianowych. Gotowych kasetonów nie kleimy do sufitu, ale przybijamy gwózdkami do prostego drewnianego szkieletu. Szkielet wykonany jest z drewnianych listew o przekroju prostokątnym 2 x 3,5-4 cm. Listwy przykręcamy do sufitu w odstępach co 50 cm. Ciąg kolejnych czynności uzależniony jest od pierwotnego wykonania konstrukcji nośnej. Jeśli mamy do czynienia z betonowym lub prefabrykowanym sufitem, wiercimy otwory pod kołki rozporowe (wystarczy ɸ 8mm). Oczywiście, jeśli mamy do czynienia z konstrukcją drewnianą  pokrytą  tynkiem, listwy przykręcamy bezpośrednio za pomocą wkrętów odpowiedniej długości. Konieczne jest, aby listwy po montażu były  wyrównane do poziomu ew. tworzyły  płaszczyznę. Nierówności korygujemy stosując podkładki o różnej grubości. Jeżeli strop wymaga docieplenia, w przestrzeń między listwami możemy włożyć styropian. Styropian nie wymaga klejenia – wystarczy dociąć go na szerokość pól między listwami. 

Układanie kasetonów na sufit rozpoczynamy od przybicia nośników  zewnętrznych.  Nośniki są w kształcie „U” i służą do podtrzymywania kasetonów znajdujących się po obwodzie pomieszczenia.  Poszczególne kasetony przybijamy specjalnym  narzędziem – wciskarką, która zawsze wchodzi w skład każdej dostawy. W tak przygotowanym pomieszczeniu, zaczynamy układać pierwszy rząd kasetonów  tzw. metodą  „pod sznur”, aby utrzymać równy układ poziomy kasetonów. Przed zasunięciem kasetonów do nośnika, w kasetonach pierwszego rzędu odcinamy po jednej stronie tzw. zamki służące do ich zamocowania.

Po przybiciu wszystkich kasetonów do całej powierzchni sufitu, w punktach stycznych czterech sąsiadujących ze sobą kasetonów , wkręcamy plastikowe wkręty (w rogach). Przed wkręceniem zaleca się nawiercić otwory o średnicy 2mm, a wkręty przykręcić do połowy długości gwintu.

Kolejną czynnością jest osadzenie listew maskujących między poszczególne wkręty. Długość listew dla kasetonów znajdujących się na obwodzie pomieszczenia przystosowujemy do ich wielkości (nadmiar odcinamy). Końcową czynnością  jest dokręcenie plastikowych wkrętów tak, aby listwy maskujące dobrze wypełniły przestrzenie pomiędzy kasetonami.

Sufity wykonane z kasetonów sufitowych nie wymagają specjalnej konserwacji, wystarczy przetrzeć powierzchnię gąbką lub miękką szmatką oraz ciepłą wodą z lekko zasadowym detergentem.

Życzymy Państwu spędzenia wielu szczęśliwych lat pod osłoną naszych sufitów.

Wskazówki  i uwagi dla Użytkowników:

  • Kasetony sufitowe posiadają rozmiary 50x50x2 cm.
  • Podkreślamy – kasetonów nie produkujemy ze styropianu, ale z plastycznej foli PVC o grubości 1,1 mm.
  • Jesteśmy wyłącznym producentem  zmywalnych kasetonów w Europie.
  • Kasetony są przeznaczone do wyrównania nierówności, ocieplenia i dekoracji sufitów.
  • Produkty firmy Stavoplast  są chronione międzynarodowym patentem od 1960 roku.
  • Naszychkasetonów  nie kupią Państwo w supermarkecie czy innej sieci handlowej.
  • Nasze kasetony  dostarczamy bezpośrednio do odbiorcy.
  • Zapraszamy do obejrzenia następującego filmu video: